18 Mart 2015 Çarşamba

Ortaya karışık“Öper misin, sabaha mı bırakırsın?” Kendimi bildim bileli sorulur durur. Oysa atalarımız cevabını çoktan vermişler: “Bugünün işini yarına bırakma”.


*

“Neden memleketimiz bu hâle geldi?” diye soruyorlar.

Cevabım şu: Güneş Doğu'dan doğuyor, malûm, zat-ı muhterem uzun boylu, gölgesi üzerimize vuruyor!

*

Şu BlackJoseph midir, MavrosYosif midir, KaraYusuf mudur nedir, bizimle dalga geçiyor. Biz azınlık olarak kocaman arabalardan inen kodamanlar tarafından kurtarılmaya alıştık; bizim “Saylav” ise sıradan bir arabayla (Audi A3) memleketi kurtarmaya kalkıyor.

Kimi kandırmaya çalışıyorsun efendi?

*

Tabii söylemeden edemeyeceğim, azınlık olarak çok şanslıyız. Halkı temsilen bir adet “Saylav”ımız, bir de AKePe'yi temsil eden bir adet “Mebus”umuz var.

*

Meteliğe atacak kurşuna dahi verecek paramız yok, o yüzden meteliğe kurşun dahi atamıyoruz!

*

Başkasının krallığında çöp olacağına, kendi çöplüğünün veliaht prensi ol!

*

Bir operasyonla vicdanımı aldırdım, derisinden cüzdan yaptırdım.

*

Kürtaj cinayet olabilir. Ya şehzadelerin boğdurulması? O ne oluyor?

*

Doğum kontrolü de bu arada çok tehlikeli şeymiş. Peki bu mantıkla, üç ya da dört çocuğu olanlar doğum kontrolünü uygulamamış mı oluyorlar? Yani hayatları boyunca o işi üç ya da dört defa mı yaptılar? Çık çık çık...

*

Kutsal topraklarda umre farizasını yerine getirirken, vahiy yoluyla, seçimlerin ilân edildiği kendisine bildirildi. Daha önceki vekilliği yok değerindedir, çünkü alkolle karışık idi. Oysa şimdi zemzem suyuyla yıkanmış, tövbelerle sıfırlanmış bir aday olarak çıkıyor karşımıza...

Zemzemle mayalanmış POTAMİ akacak
İlhan HACIAHMET Allah'ın izniyle mebus olacak.

Amin!

(Barikat, 08.01.15, s:16)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder