22 Aralık 2015 Salı

Vurur yüze ifadesi... merhaba bitanesi!


M Cumhuriyet’te köşe var, hem de sansür yok dediler geldik. Hoşbulduk efendim. Müsaade edildiği müddetçe ve elimiz erdiği müddetçe bu köşeden size kafa çıkarıp, kaş göz oynatacağım ki bazılarının sinirleri bozulsun.

M Bilindiği üzere benim köşecilik kariyerim Mustafa Çolak diye tabir ettiğimiz sakallı arkadaşın gazetesi Barikat’ta başlamış, Barikat’ın kapanmasıyla kariyerime bir noktalı virgül koymuştum. Yine aynı sakallı arkadaşın Cumhuriyet’in bana sayfalarını açtığını ve dilediğimde yazabileceğimi bildirmesi üzerine kaldığım yerden devam ediyorum.
M Yazı yazmak zor iş. Yazı sıçmaya benzemiyor. O kolay. Hiçbir konu bulamadın mı “Allah anavatandan razı olsun” veya “Allah Türk ve İslam dünyasının üzerinde oyunlar oynayanların evlerine ateşler salsın” yazısı sıçar, işin içinden çıkarsın. Ama yazıyı yazmak gerçekten zor.
M Tabii her şey matematik işi. Mesela, Türk erkeğinin penis ortalaması 13,5 santimmiş. Cinsel ilişki süresi ortalamasının da 2 dakika olduğunu var sayarsak... 13,5 x 2 = 27. Sene 2015. 0’ı at, 2 ile 15’i topla ne etti... 17. Topla 17’yle 27’yi: 44. Geriye kalan 5’i de Devlet Bahçeli’den ödünç aldık mı, tamamdır bu iş!
M O bişey değil de, memlekette teknoloji çok ilerledi. Artık facebook’ta vekillere sorunlarınızı mesaj olarak atıyorsunuz, meclise soru önergesi olarak gidiyor. Sevgili vekillerimiz Türk erkeklerinin erken boşalma sorununa da bir el atsalar da, meclise bir soru sorsalar nasıl olur?
M Yani sizin anlayacağınız, hayaller Johnny Sins, hayatlar Şahin K.
M SÖPA mezunları Atina’da azınlık eğitimi alanında milli çıkarlarımızla ters düşen şeyleri savunmuşlar. Garipsedim. Sokma millilik kavramından kim bahsetmişti beya?
M Dan dini dan dini dasdana, ENFİA gelmiş bostana... Çağır bostancı ‘baba’yı, ödesin ENFİA’yı...
M Aleksis Çipras ile Tayyip Erdoğan arasında nedense müthiş bir benzerlik gözlemliyorum. Yakında muhalefete dönüp Vergi ödetmeyi sizden öğrenecek değiliz diye azarlarsa, hiç şaşırmayacağım.
M Mustafa Mustafa mecliste Azınlık sorunları bizim öncülüğümüz değil, öncülüğümüz memleketin ekonomik sorunlarını gidermek demiş. Nasıl mutlu oldum anlatamam. Çünkü azınlık sorunlarını da memleketin ekonomik meseleleri gibi yönetmeye kalkarlarsa, zaten yarım yamalak süren anadilde eğitim hakkımızı elimizden alabilir, müftü seçimi yerine papa ataması falan yapabilirler. Aman hiç bulaşmasınlar, biz böyle iyiyiz.
M Mecliste açık seçik giyinen, mis kokulu parfümler sürünen endamlı kadınların kokusuna durmak, sürekli yanlarında oturmak, dinimize göre caiz mi, değil mi? Merak ettim de...
M Ayhan Karayusuf nerelerde yahu? Gören var mı? Çoktandır türkü falan paylaşmaz oldu. Mecliste değilse de youtube’da kendisini dinlemeyi özledik.
M ND’deki başkanlık seçimlerinde de büyük rekabet var. Meymarakis seçilirse (ki en büyük ihtimal) bir sonraki milletvekili adayımız Bizbiliriz Katrancı, Cicikostas seçilirse Avukat Ciciönder, Miçotakis seçilirse İlhan Önceazınlık, Adonis seçilirse Erhan Ölügömücü olacakmış, öyle diyorlar. Ben gidip oyumu Miçotakis’e vereceğim, çünkü Çay partisi bir sonraki seçimde mecliste olmayacak. Allah bizi temsilcisiz kalmaktan korusun.
M Türkiye’nin Rus uçağını düşürmesinin ardından memlekette epey Rus düşürme muhabbeti döndü. Biz de zamanında az Rus düşürmedik diye tivit attı bazıları. Öyle. Primler kesilmeden önce epey düşürüyorlardı, şimdi bileğe kuvvet.
M Seçimlerde azınlık insanına Drahmi’ye dönmemiz gerektiğini anlatmaya çalışan bizim sakallı, şimdi de “Azınlıkta yeni siyaset” diye yazı dizisi hazırlıyormuş. Bu memlekette tutmaz, hiç kendini yormasın. Otursun Kabıza iyi gelen şifalı bitkiler veya Yatmadan önce okunması faydalı 100 dua ayarında bir şeyler yazsın. Daha makbule geçer.
M İskeçe atanmış müftüsü, oğluna Suudi Arabistan Kralı’nın adını koymuştu. Gümülcine’de de müftülük makamına talip birinin şimdiden çocuk yapmaya giriştiği ve eğer oğulları olursa sırasıyla Recep, Tayyip, Erdoğan, Bilal ve kızları olursa Emine ve Sümeyye isimlerini koymaya niyetlendiği bildiriliyor. Kim olduğunu koltuğu sallananlar bulsun.
M Bi ara To Vima gazetesi Keşke bir Erdoğan’ımız olsa manşeti atmıştı. Şimdilerde Akit gazetesinin manşet atmasa bile kulislerinde Keşke bir Cengiz Ömer’imiz olsa diye konuşulduğu söyleniyor.

M Ahmet Davut’un adı Ahmet Davutoğlu’nu, sesi Nihat Genç’i çağrıştırıyor. Bünyesinde iki zıt kutbu barındıran özellikle gönderilmiş bir muhterem olduğunu düşünüyorum.


baron@outlook.com.gr 

Cumhuriyet, 11.12.15

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder