28 Şubat 2016 Pazar

En Hakiki BaronM En hakiki Baron benim. Em paralel, em teğet, em de 360 derece bir arada. (Όλες οι μαλακίες μου είναι χειροποίητες). Beş haftadır yayınlanan çakma BARON’la yakından uzaktan bir ilişkimiz yoktur. Başka yerde şubemiz yoktur.

M Vardar Ovası türküsü muhafazakar kanalda çaldığında “sıla parası”, çapulcu bir kanalda çaldığında “rakı parası”. Ne de olsa rakı ucuz, bilet pahalı.
M Bülent Ersoy domuz gribi olmuş. Çiğ et tüketiminden olabilir mi?
M Açıl susam açıl değil! Dönemimizde tüm kapıları ardına kadar açmanın şifresini sizlere sunuyorum:  ΣΥΝΘΗΜΑ: Selamün aleyküm, ΠΑΡΑΣΥΝΘΗΜΑ: Aleyküm selam.
M Viagra çıktı çıkalı mertlik bozuldu, suni sertlik oluştu.
M Eskiden herkes mutluluk çubuğu peşindeydi. Şimdi ise o mutluluğu ve tatmini SELFİE çubuğu ile sağlıyorlar.
M Karşılıksız aşkları, kavuşamayan aşıkları tarih yazar. Kavuşan ve evlenen aşıkların isimlerini ise bakkal, kasap, veresiye defterine yazar.
M Yıllarca özlemini duyduğumuz sol iktidar, diğer sağ iktidarlardan farklılığını göstermeye başladı. Diğer iktidarlar bizim kestanemizi çizerken, SİRİZA kestanecileri de çizmeye başladı. Yaşasın SOSYAL ADALET!
M Trafikte STOP tabelesı olduğu halde buna uymayıp yoluna devam eden sürücüleri gördükçe, bunu bir trafik tabelası değil de STOP marka prezervatif reklamı sandıklarını düşünüyorum. Yoksa niye durup dururken trafiğin anasını bellesinler ki!
M Descartes mi demişti onu, Düşünüyorum, o halde varım. Günümüze uygun şekilde UPDATE ediyorum: Ödüyorum, o halde varım.
M Bugünlerde ENFİA, TELİ KİKLOFORİAS olsun biri girip diğeri çıkarken, 2016 da girmiş. Ne demişler? Bir şeyden kurtuluşun yok ise, hiç olmazsa tadını çıkarmaya bak. Ben de bunun üstüne bir cigara yaktım.
M Bu sene yeni yılda radikal bir hareketle kırmızı donu karımdan kapıp ben giydim. Bunca yıl o giydi de ne oldu? Süpermen haklıymış!
M Sadık Ahmet’in arabasını bulana para ödülü konuldu ya, bu kriz döneminde fırsattır diye işi gücü bırakıp aramaya başladım. Evrika, evrika... diye bağırarak gerekli mercilere başvurdum. Bulduğum aracı kabul etmediler. Sadık Ahmet’in aracı dedim, Yok, o Levent Sadık Ahmet’in Türk plakalı cibi dediler. Demek ki memleket böyle kurtarılıyormuş.
M Neymiş efendim, Sezar’ın hakkı Sezar’a imiş. Ne bu taklitçilik! Kendi deyimlerimizi yaratıp, onları kullanalım: Hakkı’nın hakkı Hakkı’ya.
M Esnaf ve Sanatkarlar Odası değil, Esnaf ve Zanaatkarlar Odası diye diye dilimde tüy bitti, bu yüzden olsa gerek, sözlerim hep ağdalı.
M Şu CAPİTAL CONTROL meselesi ne etti ne bitti. Bütün ömrü capital control’lerle geçmiş ben ve benim gibi çoğunluk Batı Trakya erkeğine vız gelir tırıs gider. Çocukluğum anneannemin, gençliğim annemin, evlilik yıllarım ise eşimin capital control’leri ile geçmiş, devletin capital control’leri bana birkaç beden ufak kalır.
M Esnaf olarak Stihima’da pleonektima verilen zayıf takımlara döndük. +3 pleonektima (argia-argia-argia) yetmezmiş gibi, kar da yağdı, bir de üstüne fota... Bütün bunlar bize kapak oldu, hem de tabutumuza kapak.
M Ah be Narcissos, sudaki yansımana bakarak yarattığın –izm, teknoloji ile buluşup tavan yaptı. Adını da SELFİE koydular. Bugünleri göremedin ya ben ona yanarım. Me –I – and MY SELFİE.
M İş jinekoloğa gelince kadın doktor – erkek doktor ayrımı yapılmıyor. Hiç boşuna uğraşmayın, soruyu bayan ürolog sormadıkça tedaviye cevap vermiyorum.
M Güncellenmesi, UPDATE edilmesi gereken bir konu daha: İmam osurursa cemaat sıçarmış. Peki ya imam sıçarsa, cemaat ne eyleye?!..
M Görüşmek dediğin fıtrat meselesi.


baron@outlook.com.gr 


Cumhuriyet, 05.02.16

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder