28 Şubat 2016 Pazar

NinniM Dandini dandini dasdana, OGA’lar gelmiş Osman’a, nasıl ödesin OGA’yı, kesmişler epidomayı... Hu, hu, hu, hu... Hu, hu, hu, hu...

M ENFİA’sı, OGA’sı yetmezmiş gibi bir “teli kikloforias”ı var tabii. Öde yavrum öde, öde yiğidim öde, öde aslanım öde...
M Yeni Demokrasi partisinde seçimlerin ilk turu tamamlandı. Ben sözümü tuttum ve gidip oyumu Miçotaki’ye verdim ve ikinci tura geçmesinde sorumluluğumu yerine getirdim. Eminim ikinci turda Miçotaki Meymarakis’i geçecek ve azınlığımızın tek ve gerçek lideri “Önce Azınlık” diyerek yuvaya dönecek. Ha gayret.
M Yeni yıla girerken kırmızı don giymek caiz mi değil mi? Müftülerimiz bir fetva yayınlasalar da bilsek.
M 2016 Avrupa Şampiyonasına bizim Azınlık Milli Takımı da katılsa ne güzel olurdu. Şöyle bir 11 düşünsenize: Mustafa Aliçavuş – Cengiz Ömer 8, Halit Habipoğlu, Ozan Ahmetoğlu, Ahmet Kara – İlhan Ahmet, Levent Sadık Ahmet, Hüseyin Zeybek, İsmet Kadı – Ahmet Kurt, Koray Hasan. Yedekler: Sami Toraman, Cemil Kabza, Rıdvan Ahmet, Sebahattin Abdurrahman, Recep Paçaman, Halim Çavuşoğlu, Damon Damianos. Teknik Direktör: Arif Hüseyin. Kesin ilk üçe oynardık.
M Bu arada biri Cengiz Ömer 8’e Akit’te değil, kendi mal’ı olan Yerli Akit’te yazdığını, yazılarını Tayyip Erdoğan’ın değil Muncura’nın kahvesindeki Memet Aga’nın okuduğunu hatırlatsın bir zahmet. Yoksa arkadaş HDPKK-IŞİT-Gezizekalılar falan diye basbayağı Polat Alemdar havalarına girmiş, operasyona hazırlanıyor. Allah bilir rüyasında kendini Bilal Budur (Memati) ve Necat Ahmet (Abdülhey) ile birlikte Güneydoğu’da operasyon yaparken de görüyordur.
M Aslında kötü fikir de değil ha. Türkiye Silahlı Kuvvetleri olaya bir el atsa da, bizim memleketteki PKK ve İŞİD’le savaşmaya gönüllü yavru kurtları alıp savaş bölgesine gönderse, bizi de kurtarsa hiç de fena olmayacak. Hem kafamızı dinlenmiş oluruz hem de bizim yavru kurtlar içeri doğru sıçmanın ne demek olduğunu pratikte yaşamış olurlar.
M Yorgo Papandreu Türkiye’nin Cumhuriyet gazetesini ziyaret etmiş. Kısa süre sonra gazete ekonomik krize girer ve batarsa şaşırmayın.

2015’İN “İN” VE “OUT”LARI
M “Azimle işeyen betonu deler” mantığıyla girmedik ev, vermedik vaat bırakmayarak 8 yıl sonra meclise geri dönen İlhan Ahmet İN... Evine çekilip, Bulgaristan ve Türkiye gezileriyle yaşamının geri kalanını huzur içinde sürdürmeyi tercih eden Ahmet Hacıosman OUT.
M Yine aynı şekilde 15 yıl sonra gelip yeniden meclise girmeyi başaran Mustafa Mustafa İN, performansıyla onun gerisinde kalan Ayhan Karayusuf OUT.
M İskeçe’nin siyasi alandaki tek hakimi konumuna yükselen Hüseyin Zeybek bir kez daha İN, kendisinin en güçlü siyasi rakibi olmasına rağmen yine aday olacak parti bulamayan Çetin Mandacı OUT.
M Gümülcine Belediyesi’nde 4 yıl Milli Takım kaptanlığını yaptıktan sonra Antimilli takıma transfer olup Belediye Başkan Yardımcılığına terfi eden Sibel Mustafaoğlu İN, bu zaman zarfında Milli Takım Teknik Direktörlüğünü yaptığı halde, kaptanın gemiyi terk etmesi ve takımın dağılması sonrası adı kayıplara karışan Başantrenör Arif Hoca OUT.
M Eyalet Başkan Yardımcılığından milletvekilliği adaylığına yükselen Mustafa Katrancı İN, Eyalet listesinde birinci gelmesine rağmen başkan yardımcısı da, milletvekili adayı da yapılmayan Önder Mümin OUT.
M Memlekette, “Daire’sel” yapılanma İN, “Paralel” yapılanma OUT.
M İbrahim Şerif ve Ahmet Mete’nin bakımlı sakalı İN, Esat Aga’nın komünist sakalı OUT.
M Facebook’taki İlhan Ahmet trolleri İN, Siriza trolleri OUT.
M Son olarak... Yaptığı başarısız “balon” esprilerinden sonra tarihe karışan Erhan İmamoğlu OUT, yaptığı kaliteli caps’lerle memlekete yeni bir mizah akımı getiren Baron Paralel, yani ben İN.


baron@outlook.com.gr 

Cumhuriyet, 25.12.15

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder