30 Temmuz 2016 Cumartesi

Dar beORİJİNAL BARON

M Bismillahirahmanirahim.

M Tam Bu sefer kesin bir daha dönmemek üzere gitti tipini sevdiğim derken acı haber geldi; Galatasaray Reyiz’le sözleşme yeniledi. Oysa o kadar heveslenmiştik.
M SaRbi-Hamit-Umut. Galatasaray’ın Karayusuf-Mustafa-Zeybek’i.
M Yüksek Tahsilliler Derneği: “Biz darbeyi desteklemedik. Sadece Çok sıcak oldu, salon da amma dar be dedik”.
M Bu arada Fuat Avni’yi de yakaladıklarına göre, sıra bana ve Hüseyin Hacı Mustafa’ya geldi. Tabii ne hikmetse, gözaltında dedikleri Fuat Avni iki saat sonra tivit attı. Ben diye bizim Sakallı’yı da içeri alırsalar o zaman ben de face’ten nanik atacağım.
M Darbeden sonra Türkiye’de birbirini ispiyonlayan ispiyonlayana. Sular da bulanık olduğundan kimin kimi götüreceği belli değil. İspiyon buraya da uzamaya başlamış ve P-Çaman adlı paralel bir grup öncülüğünde sözümona Paralelci’lerin listesi yapılıyormuş.
M Tabii darbeyle beraber bizim Cengiz Ömer 8 de ortaya çıktı. O ne beddualar o, o ne küfürler o, o ne önüne geleni darbeci ilan etmler o... Ağzından bal damlıyor erkeğimin. Elinden gelse çıkıp bir bir asacak hepsini. İman gücüyle vuracak kafalarına kafalarına, ezecek hepsinin başını. Babası aslında adını Cengiz değil Cihat koymalıymış erkeğimin. Helal erkeğime. 1300’ün hakkını bi tek o veriyor!
M DEB Partisinin “Arabayı geri ver” kampanyasından sonra başlattığı “Helikopteri içindeki hainlerle birlikte anavatana ver” kampanyası da büyük ilgi gördü.
M Darbe olurken ellerini ovuşturanlar, darbe püskürtülünce hemen kınama yayınlamaya başladılar. Samimi olan Sirizacılar hariç. Onlar ikiyüzlülük yapmadı, Reisçileri tebrik etmedi.
M Çetin Mandacı’ya birisi Dedeağaç’a neyi protesto etmeye gittiklerini anlattı mı, yoksa akıntıya kapılıp neyi protesto etmeye gittiğini bilmeden mi gitti?
M Yahu İbrahim Şerif’in imamlarına yeni kılık-kıyafet uygulaması mı getirildi, hepsi siyah pantolon, beyaz gömlek, kırmızı kıravat ilkokul çocukları gibi?
M İbrahim Şerif’in imamlarına kıyafet uygulamasına Ahmet Mete’den rest; Benim imamlar hepsi Reis resimli kıravat takacak.
M Bal tutan parmağını yalar, mal tutan malı. Hoyda bre!
M Terör ve darbeden sonra en büyük zarar Beşiktaş’a oldu. Gomez gitti, Sosa gitti gidiyor... Bir ayaklanma da Çarşı başlatırsa şaşırmayın.
M Denize karşı püfür püfür bira... pardon ayran içmek varken nelerle uğraşıyoruz ya Rabbim.
M DEP partisi Pazar günü eylem öncesinde sala okutsun, epey işe yarıyor. Camilerdeki imamlarıda halkı hareklendirmek için tek tek görevlendirsin, çünkü bu millet ancak Allah adına davet ederseniz gelir o eyleme, o saçma sapan metine uyarak gelmez. Tabii bi de gezi sözü verirseniz.
M Bu hafta da yazı bitti Allah’ın izniyle maşallah. Yenisini yazmak nasip olur inşallah. Hayırlı Cumalar.baron@outlook.com.gr 

Cumhuriyet, 22-07-16

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder