7 Eylül 2016 Çarşamba

[Online] FETÖ’NÜN GÖRDÜĞÜNÜZ YERDE BAŞINI EZİNİZ


KAKANIN ŞAKASI - 4


Türkiye’den haberler

Tunceli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi doçent Candan Badem, 1 Ağustos tarihinde FETÖ teröristi olarak görevinden atıldı ve bu tarihten itibaren kamu görevinden men edildi. 15 Temmuz'dan hemen sonra Candan Badem yine görevinden uzaklaştırılmış ve üniversitede odasında arama yapan polis tarafından Fethullah Gülen'in bir kitabı bulunduğu için göz altına alınmıştı. Ancak bağımsız yüksek yargının "Bir kimsenin FETÖ teröristi sayılması için F. Gülen isimli başteröristin bir kitabı yetmez en az iki kitabını bulundurması gerekir" diye verdiği karardan sonra görevine geri dönmüştü. Bu arada sözde solcu kimliğini öne çıkaran Candan Badem, Marksist ve ateist olarak dinci örgüt ve partilerle hiçbir ilişkisi olmadığını açıklamıştı, ama kimseyi kandıramadı. Hükümetin itirazı ve RT Erdoğan'ın ricası üzerine karar değiştiren bağımsız yüksek yargı, bir tek kitabın da yeterli delil olabileceğini ilan etti. Bunun üzerine 1 Ağustos tarihinde Candan Badem FETÖ teröristi olarak yeniden görevinden uzaklaştırıldı. Terörist doçent, son açıklamasında şahsında adaletin tecellisiyle ilgili olarak utanmadan “Ne olacak, İslam faşizmi işte!” değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan’ı öbür dünya liderleriyle karşılaştıralım
Kim Jong-un ile
Kuzey Kore devlet başkanı Kim, bir törende uyuyakaldı diye Eğitim bakanını idam ettirdi. Türkiye'de cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün kökünü kazımakta gevşek davrandı diye İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı görevinden uzaklaştırdı.
Size göre hangi lider daha demokrat, daha adil ve daha Avrupaîdir?  
Nikolas Maduro ile
Latin Amerika'nın Venezuela'sı uzun süredir Türkiye'deki "Gezi Olayları" benzeri karışıklıklar yaşıyor. Venezuela'nın da bir FETÖ'sü var, karışıklıklar tabiî bu örgüt sayesinde çıkıyor. Bu arada darbe olacağı söylentileri ortalıkta dolaşıyor. Ülkenin cumhurbaşkanı N. Maduro, bir televizyon konuşmasında darbe konusuyla ilgili şunları söyledi: "Yapacakları varsa görecekleri de var. Burasını Türkiye mi sandılar? Hele bir darbe girişimi olsun. Erdoğan'ın Türkiye'de darbecilere yaptıkları, benim yapacaklarımın yanında çocuk oyuncağı kalacaktır!"
Size göre hangi lider daha demokrat, daha adil ve daha Avrupaîdir?
Avrupalı Erdoğan
Kim ve Maduro ile Erdoğan karşılaştırmasından ne çıkıyor? Türkiye cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ne kadar adil, demokrat ve Avrupaî olduğu açıkça ortaya çıkıyor.

Bir duvar yazısı
FETÖ ile savaşmanın ne kadar zor olduğu gittikçe daha iyi anlaşılıyor. Çünkü karşınızda PKK veya İŞİD gibi bir terör örgütü yok. Terör örgütlerinin anası var. 15 Temmuzdan bu yana yübinlerce FETÖ’cü tutuklandı, görevden atıldı, itibarsızlaştırıldı, linç kampanyalarına hedef oldu, mal varlıkları müsadere edildi, aklınıza ne gelirse o yapıldı. İdam cezası kaldırılmamış olsaydı çok FETÖ’cü darağacında sallandırılmış olacaktı, ama ne yazık ki bu şimdilik mümkün değil. Bütün bu önlemlerle FETÖ’yü bitirdiğinize ve örgütü hedeflerinden caydırdığınıza inanıyorsanız, büyük yanılgı içindesiniz.
Bu yakınlarda günübirlik İstanbul’u ziyaret ettim. Fatih’te bir sokakta belediye ekiplerinin FETÖ’cülerin duvarlara yazdığı örgüt propagandası yapan sloganlarını silmekle meşgul olduklarına şahit oldum. Belediye ekibinin silmezden önce okuyabildiğim FETÖ’nün duvar yazısı aynen şöyle diyordu: “15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olmayışından her geçen gün daha mutsuz olacaksınız. Hele bu başarısızlığa katkınız varsa her geçen gün daha büyük pişmanlık duyacaksınız. Ama sizin için artık çok geç.”
Gördünüz mü? Onun için FETÖ’nün gördüğünüz yerde başını eziniz.


İbram Onsunoğlu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder