17 Ekim 2016 Pazartesi

[Online] Yaşasın Dük Hazretleri


§  Herkesin rüyalarına coker ve loto numaralarını veren ak sakallı dedeler girerken, benimkine kara sakallı kabadayı girdi ve kulağıma “Gel, gel, Barikat’a gel” diye fısıldadı. Atlara fısıldayan adamı biliyordum ama eşeklere fısıldayanı ilk defa gördüm. Bende de eşeklik bakî olduğundan aldım kalemi elime.

§  Baron öldü, yaşasın Dük Hazretleri.
§  Hacıosman’ın seçimlere girmemesi ile, dini bütün bir mebus tarafından temsil edilemeyen azınlığımıza müjde; nur topu gibi bir hacımız oldu. Το όνομα αυτού: “İlhan Hacı Ahmet”.
§  Brangelina’dan sonra Brunch da ayrılma kararı almışlar. Bundan böyle yaşamlarına Breakfast ve Lunch olarak devam edeceklermiş.
§  Memleketi Sultan, futbolu İmparator yönetiyor. Siz gene demokrasi bekliyorsunuz. Bekleyin, bekleyin; ancak gelince beni de uyarın.
§  Mağdurdu, mağrur oldu.
§  15 Temmuz “paralel yapı”nın ölümü, 16 Temmuz “FETÖ”nün doğumuna milattır. 16 Temmuz’dan bu yana “paralel yapı” tanımını duyan var mı? İbram aga bile FETÖ diye diye kafayı yedi.
§  Ne “Batman Süperman’e Karşı” yahu, vizyondaki film daha güzel: The İmam, İmam-ı Muazzam’a Karşı. İbadet, ticaret, ihanet, kalkışma, antidarbe, hepsi bu filmde.
§  İbadet-ticaret-ihanet üçlemesi çöktüğüne göre, alın size alternatif üçleme: Tabanı kahvehane, ortası meyhane, tepesi kerhanecilerden oluşuyor. Hepsi lokum gibi insanlar.
§  Kilo verdikten sonra kan değerlerimin hepsi normale döndü. Resmen üzerimde paralel bir yapı barınıyormuş. Şeker, kolestrol, hepsi ondanmış. İçki, kumar, karı-kız hep onun yüzündenmiş. Bu yapıdan kurtulalı şeker gibi, kurabiye gibi çöcük oldum. Başkalarını kandıra kandıra, beni ise bandıra bandıra yiyiniz ey halkım!
§  Google’a “zekât” yazdım, “Did you mean ENFİA?” dedi. Zekât adını güncellemiş, deyip bu sene zekâtımı bankaya yatırdım. Çipras kabûl etsin... (Apodiksi de veriyler!)
§  Umut hakikaten fakirin ekmeği imiş. “0 kalori” olduğu için kilo aldırmıyor, aynı zamanda tok tutuyor insanları, ertesi güne, daha ertesi güne ve daha ötesine taşıyor. Bence “superfood” kapsamına alınmalı.
§  TC vatandaşı olsam, Gül olsun, Sezer olsun tüm eski cumhurbaşkanlarına dava açardım. Yıllarca milleti kandırmışlar. Cumhurbakanlığı böyle yapılırmış. Hangi kapıyı çalsam, karşımda Recebim; gel, gel sarı lira vereceğim...
§  Biz korkunca bir tarafımız “Yusuf Yusuf” diye atıyor ya... Yunanlılarda Ιωσήφ Ιωσήφ, İngilizlerde Joseph Joseph diye mi atar orası?
§  Bir kadına her şey yakışır. Tek bir şey hariç: Mutsuzluk.
§  Her masum aşk cinayet ile sonlanır. Âşıklardan biri diğerini öldürmese de, iki âşık bir olup aşkı katlederler. Ve emin olun maktulün üzerinde her ikisinin de parmak izleri vardır.
§  Böyle devlet mi olur yahu! Darbe girişimini sonlandırmak, otobüse şortla binen kadınları cezalandırmak hep halka düşüyor. Devlet uyuyor mu?
§  Yahu Hasan Mutlucan’sız darbe mi olur? Tabii ki de başarısız olur.
§  Bizimkisi Radio Paratiritis’te psikiyatristi ile program da yapıyor. Bence psikanalizini bedavaya getiriyor. Programın adı da Bir Nalına Bir Malına. Biri nala vuruyor, biri mala.
§  Tamam da be arkadaş, bir memlekette 5 vakit cenaze namazı mı kılınır?

Dük Hazretleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder