27 Ocak 2017 Cuma

[Online] ERDOĞANİSTAN
KAKANIN ŞAKASI


Türkiye'de zaman hızla ilerlemiş, takvimler 30 Ocak 2117'yi göstermektedir. Yani aradan tam 100 yıl geçmiştir. Bu süre içinde ülkede büyük değişiklikler olmuş, çehresi tamamen başka bir hal almış, eski Türkiye'yi hatırlatan pek az şey ayakta kalmıştır. İlk büyük reform, Türkiye Cumhuriyeti rejimini ortadan kaldırmak, yerine Yeni Osmanlı İmparatorluğu'nu kurmak olmuştur. Ancak yurt içinde Yeni Osmanlı İmparatorluğu adı kullanılırken, yurt dışında yabancılar tarafından Erdoğanistan adı tercih edilmektedir. Madem ki bu devletin kurucusu Erdoğan'dır, o halde onun adıyla anılması gerekir, ilk Osmanlı devletinin kurucusu Osman'ın adına başvurmak tarihî bakımdan yersiz ve talihsiz bir kullanımdır diye iddia edilerek. Kimilerine göre yabancıların bu görüşünün altında ince bir alay yatmaktadır.

Cumhuriyet rejiminin ortadan kaldırılmasıyla birlikte, Mustafa Kemak Atatürk te aynı akibete uğrayacaktı. Heykelleri toplatıldı, poster ve resimleri indirildi, kitaplardan adı silindi. Artık öğrenciler okulda Atatürk'le ilgili ona lanet okuyan iki paragrafla yetiniyordu. Eski Türkiye'de Hilafeti ve Şeriatı kaldırmak, Latin alfabesini getirmek, kadınların başını açmak, onlara eşitlik sağlamak gibi Müslümanlara yaptığı kötülükler sıralanıyordu.

Bir başka köklü devrim, 1923 Lozan Antlaşmasının yürürlükten kaldırılıp, Sevr Antlaşmasının zamanın şartlarına uygun bir şekilde uygulamaya konmuş olmasıdır. Buna göre Anadolu veya Küçük Asya Yarımadası, yani eski Türkiye, gevşek üniter devlet bağlarını Yeni Osmanlı İmparatorluğu adıyla devam ettirerek, federatif bir yapıyla 10 özerk eyalete bölünmüştür. Ankara ve çevresi, Yeni Türkiye adıyla bu eyaletlerden birini oluşturmakta, diğer eyaletler de şöyle sıralanmaktadır: Kürdistan, Alevi Ülkesi, Lazistan, Çerkez Ülkesi, Pomakistan, Ermenistan, Yeni Bosna, Yeni Arnavutluk ve Roman Ülkesi. İstanbul ve civarı ise serbest ekonomik bölge olarak BM'nin tayin ettiği uluslararası bir heyet tarafından yönetilmektedir. Bu arada İonya Rum ülkesi ve Fethullah İslam Cumhuriyeti diye adlandırılan iki özerk devlet daha kurulması için ilgili talepler padişahlık merciine sunulmuş, onay beklemektedir.

Ülkede 2113'ten beri 14üncü Erdoğan hüküm sürmektedir. 14üncü Erdoğan, son olarak İmparatorluğun 3üncü uzay köprüsünün açılış töreninde Müslümanlara seslendi ve Ankara'dan Ay'a yolculuğun bu köprü sayesinde iki saat içinde gerçekleşeceğini müjdeledi.

Tarih 30 Ocak 2117, günlerden mübarek cumartesi, ülkede neler olduğunu anlamak için isterseniz bazı ulusal gazetelerin başlıklarına bir göz atalım.

SABAH: FETÖ'ye Ankara'da ağır darbe
STAR: TSK'da operasyon, FETÖ'cü er ve onbaşılar göz altına alındı
YENİ ŞAFAK: Başteröristi Amerika iade edecek mi?
AKŞAM: Padişahımız ikinci karıyı alamazken, Fethullah'ın üç karıyla evli olduğu ortaya çıktı
MİLLİYET: Rus büyük elçisini öldüren polisin FETÖ üyesi olduğuna dair deliller bulundu
TÜRKİYE: Gülen'in yeni büyük ihaneti: Bütün paralarını dolara çevirmiş
SON HAVADİS: Fethullah Gülen'in ilkokul diploması sahte çıktı

CUMHURİYET gazetesi çoktan kapatılmış olduğu için onun başlığını koyamadık.

Gazetelerden bir sonuç çıkaracak olursak, 100 yıl geçmiş olmasına rağmen Erdoğanistan'da demek ki bazı şeyler hiç değişmemiş.


İbram Onsunoğlu

1 yorum: