8 Şubat 2017 Çarşamba

[Online] ÇÖLAŞAN’IN SİHİRİKARAÇALISÖZCÜ gazetesinde Emin Çölaşan RT Erdoğan’la dalga geçerken onunla ilgili “dünya liderimiz” ifadesini kullanır, bazı yandaş kalemlerin onu öyle adlandırdıkları ve öyle pazarladıkları için.

Bir insanla ilgili olarak belirli bir konuda onunla 40 defa dalga geçersen, o dalga geçtiğin şey sonunda gerçek olurmuş. Hani “bir insana 40 defa deli dersen deli olur” diye bir söz var ya, aynısı.

Emin Çölaşan, “dünya lideri” diye diye, 40’ı çoktan geçti, sonunda RT Erdoğan’ı öyle yaptı gitti. İngiliz gazetesi “The Guardian” yazıyor bunu.

“Yeni başkan Trump yönetiminde Amerikan’ın nereye gittiğini merak ediyorsanız, Erdoğan’ın Türkiye’sine bakın” diyor saygın gazete. Trump’ın Erdoğan’ı taklit etiği 6 özellik sıralamış.

Bir de Türkiye Amerika’nın peşinden gidiyormuş, Erdoğan Türkiye’yi küçük Amerika yapacakmış, daha neler! Bunların tam tersi geçerli. Amerika Türkiye’nin peşinden geliyor. Ve Trump Erdoğan’ı taklit ederek Amerika’yı Türkiye’ye benzetmeye çalışıyor. Hızlı tren biliyor musunuz Amerika’da yok, ama Türkiye’de var. Ve farkında mısınız Erdoğan artık bir dünya lideri?

Emin Çölaşan sayesinde. İnsanın soracağı geliyor: Şimdi Çölaşan “Erdoğan iktidardan düşüyor” diye yazsa ve bunu 40 kez tekrar etse, sihiri bu sefer de tutar mı dersiniz?


İbram Onsunoğlu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder