15 Nisan 2017 Cumartesi

[Online] ALMANLAR TÜRKİYE’YE NİYE ALINMADIKAKANIN ŞAKASI
Alman Dışişleri Bakanlığı, yılbaşından bu yana, yani 3 ½ aydır, 100 kadar Almanın Türkiye’ye alınmayıp Türk hava limanlarından geri gönderildiğini açıkladı (HÜRRİYET gazetesi, 14.4.2017).

Çok şükür, aynı akibete uğrayan Batıtrakyalıların sayısı henüz 100’e ulaşmadı. 


Ancak, referandumda EVET çıkması halinde, bu sayının Azınlığın yegane liderinin 1989’larda koyduğu fakat erişemediği 2.000 kişi hedefini bile aşacağı tahmin edilmektedir.

Gâvur Ali’nin bir tek bize ilettiği MİT raporlarına göre, bazı Alman vatandaşlarına konulan Türkiye’ye giriş yasağının gerekçeli kararları şöyle:

- Hans Sch..., bir nazi olan bu Alman’ın rüyasında Cumhurbaşkanımız RT Erdoğan’a küfrettiği tespit edildiği için.

- Fethugen G..., bir nazi olan bu Alman’ın ismi Fethullah Gülen’i anımsattığı için.

- Karl S..., BARİKAT gazetesini kendi okuduğu yetmezmiş gibi, başkalarını da okumaya teşvik ettiği için.

- Kurt L..., kendisini Türk kökenli olarak tanıtan bu kişinin DNA testinden sonra ne Türk ne de Alman olduğu, ancak Tatar Çingenesi olduğu anlaşıldığı için.

- Jürgen T..., sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret eden Alman komedyenin teyzesinin ikinci kocasından üvey oğlu olduğu için.

- Thomas K..., Berlin’de gizlenen FETÖ’nün elebaşlarından A. L.’nin komşusu olduğu için.

- Helga B..., 21 yaşındaki bu Alman kızı, Mu.Ço. kod adını kullanan ve Batıtrakyalı tehlikeli bir terörist olan kişiyle bütün ikazlarımıza rağmen aşk ilişkisi yaşamaya devam ettiği için.

- Helmuth G..., Alman olduğu için nazi de olacağını ve Reisimiz RT Erdoğan’a karşı düşmanca hisler besleyeceğini tahmin ettiğimiz için.

- Hans J..., bu Alman bir Hollandalı karıyla evli olduğu için, zira Alman ve Hollandalı ikilisinin Türkiye’nin millî güvenliği açısından çok tehlikeli bir karışım oluşturduğu için.

... Ve raporlarda daha 100 kadar Almanın Türkiye’ye girişine niye müsade edilmediği izah ediliyor.

Bu arada Türk Turizm İşletmecileri Federasonu, Türkiye’ye gelip te sınırdan geri gönderilen 100 Almana karşılık, bu yıl yaz tatilini Marmaris ve civarında geçirmeyi tasarlayan 1 milyon Alman turistin sınırdan geri gönderilme telaşına meydan vermeden Türkiye’ye gelmekten kendilerinin vazgeçtiğini açıkladı.


İbram Onsunoğlu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder