22 Temmuz 2017 Cumartesi

[Online] AH O VİDEOKAKANIN ŞAKASI
SKY kanalında yayımlanan ve mebus İlhan Ahmet'i Mecliste bir kadın meslektaşına “öyle yorumlanabilecek” el hareketleri yaparken gösteren video ve onunla ilgili bir yazı yüzünden mebusumuz BARİKAT ve Mustafa Çolak aleyhinde dava açtı. Şimdilik 20 bin evro tazminat ta istiyor.

Ne sandınız, bu gibi işler RT Erdoğan'ın tekelinde mi bulunacaktı? Azınlıkta onun izinden giden biri çıkmayacak mıydı? Bu yeri İlhan Ahmet varken başka kimse kapamazdı. Dava 2018'in Mart ayında görüşülecek. Bize de o zamana kadar bu video meselesini gündemde tutmak ve işlemek kalıyor. Siz okuyucularımızı belki biraz bıktıracağız, ama hoşça vakit geçirmenizi sağlamak ve sizi güldürmek için elimizden geleni yapacağız. Bugünden başlıyoruz.
Bir okuyucumuz, Sirizalı üç mebusun faaliyetlerini cömertçe sergiler ve reklamını yaparken, “Önce Azınlık” sıfatıyla tanınan ve bu sıfaatla tarihe geçecek olan diğer mebusumuzdan hiç söz etmiyor ve faaliyetlerini hiç sergilemiyorsunuz diye şikayet etmiş. Şikayetinin bir yerinde “Ne olacak, karga karganın gözünü oyar mı? BARİKAT bir sol blog, solcu mebusları kayırıyor. Reyizimizin izinden giden, iki kez hacılık mertebesine ulaşmış tek sağcı ve Şeriat taraftarı mebusumuzu ise görmemezlikten geliyor. Fırsat bulsanız, kıskançlıktan onu bir kaşık suda boğacaksınız.” demiş.

Sevgili okuyucumuz BARİKAT'a haksızlık etmiş. “Önce Azınlık” sıfatlı mebusumuza yer vermediğimiz iddiası doğru değil. Kısa bir süre önce SKY kanalının yayımladığı ve Önce Azınlık'ın başrolde oynadığı “Mecliste aşk” videosunu sanki Koca Kapı'nın direktifiymiş gibi tüm azınlık basını ve blogları örtbas ederken BARİKAT ortaya çıkarmadı mı? Biz onu değil sabote etmek, tersine diğerlerinin sabotajından muhafaza ve himaye etmişizdir. O videoyu biz yayımlamamış olsaydık Azınlıktan kimsenin haberi olmayacaktı.

İşte bu yüzden Önce Azınlık bir ay oluyor BARİKAT'a mübaşir eliyle bir teşekkürname bile gönderdi, biz de yayımladık, okumadınız mı? Faaliyetlerini sergilediğimiz için BARİKAT'a teşekkür edip duyduğu derin memnuniyeti dile getiriyor.

Bununla da yetinmedi. Birkaç gün önce “Memnuniyetimin simgesel bir küçük örneği olarak” diye yazdığı bir notla BARİKAT'a 20 bin evro bağışladı. Yazdık, bunu da mı okumadınız?

Sevgili okuyucumuz, bize haksızlık ediyorsunuz. Biz solcu olabiliriz, ama bizim için önce Azınlık önemli ve değerlidir, onun için amacı önce Azınlık olan her şeyi ve herkesi, sağına soluna bakmadan öne çıkarıp sergilemeyi bir borç biliriz.

Burada bir sözünüzü daha düzeltmek istiyoruz, sevgili okuyucumuz. Önce Azınlık mebusumuz geçekten sağcı mıdr? Kendisine sordunuz mu? Bir sorun bakalım. İlk partisi Yeni Demokrasi sağcıydı. İkinci partisi, Dora'nın partisi, o da sağ liberal. Ama üçüncü tam solcuydu. Dördüncüsü merkez. Beşincisi yine sol. Altıncısı KKE bile olabilir. Parti değiştirme hızını izlerken insanın başı dönüyor. Kumar masasındaki o bilye gibi, nerede duracağı belli değil.

Bir tek Leventis'in partisi ve Altın Şafak kaldı. Allah ömür verir de onlardan da geçer inşallah.

Şimdi yeniden soruyorum, mebusumuz sağcı mıdır, solcu mudur? Yoksa, çok affedersiniz, ne idüğü belirsiz midir? Ama tabii önce Azınlık. Bizim kendisinde en çok hoşumuza giden yönü zaten bu, yani bu uyum yeteneği. Bazıları buna fırıldaklık diyorlar, ama yok zararı. İnsanın güleceğini getirse bile, kolay rastlanan bir yetenek değil, doğru doğru dosdoğru. Göstersenize onun gibi bir başka fırıldak. Ne Rumunda ne Türkünde. A, eğri oturduk doğru konuşalım. Sezar'ın hakkını İlhan'a.

Hacılık ve Şeriatın yanına imamlar meselesini de eklemeyi unutmuşsunuz, sevgili okuyucumuz. Ama konumuz bunlar değil. Konumuz, SKY'da yayımlanan ve Önce Azınlık'ın başrolde oynadığı video. Bu videodan sonra, biliyor musunuz, ona Hollywood'dan bir aşk filminde oynama teklifi bile gelmiş.

Sevgili okuyucumuzun bizi suçladığı bir nokta daha. Mebusumuzu kıskanıyormuşuz. Yalnız biz mi? O videodan sonra onu bütün azınlık erkekleri kıskanıyor.İbram Onsunoğlu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder